…. تا اینکه یک مرد الهی پا در رکاب قیام گذاشت

گزیده ای از سخنان دکتر حشمت الله قنبری همدانی, استاد تاریخ اسلام, در همایش استانی مادحین بسیجی و هیئات مذهبی استان گیلان

 

 

CYMERA_۲۰۱۶۰۲۱۸_۲۱۲۵۵۵

پس از به قدرت رسیدن خلفا و غصب حکومت از حضرت علی علیه السلام, حضرت زهرا سلام الله احتجاج کردند, حضرت فرمودند که چرا به پدر من تهمت می زنید, نص قرآن را کنار گذاشتید و به پدر من دروغ می بندید برای اینکه یک اقدامی را از ناحیه خودتان مشروع نشان دهید؟!
این به این مفهوم است که یعنی هم حرفتان نامشروع اشت, هم حکومتتان نا مشروع است و هم این جریان ادامه پیدا خواهد کرد. حضرت زهرا سلام الله امیدی به آنها نداشت اما در فراز هایی از این خطبه(خطبه فدکیه) تمام موجودیت هستی را به چالش کشید و خودش رفت بعنوان جلودار هر جریان حق طلبی ایستاد تا ائمه ی حق را در پی خودش به حرکت درآورد.
در فرازی از آن خطبه ی نورانی افشاگری شگفت انگیزی کرد, فرمود:
فَلَمَّا اِختارَ اللَّهُ لِنَبِیِّهِ دارَ اَنْبِیائِهِ وَ مَأْوى اَصْفِیائِهِ، ظَهَرَ فیکُمْ حَسْکَهُ النِّفاقِ، وَ سَمَلَ جِلْبابُ الدّینِ،
وقتی پیغمبر اکرم هم جوار خدا شد “حسکه” ی نظام شما نمایان شد, یعنی گره ی نفاق که بخشی در کفر دارد و بخشی در اسلام دارد.
شما از زمان پیغمبر اکرم آمدید در اسلام و خود را به منتها علیه ریشه رساندید برای چه؟ برای اینکه از دین فقط یک قاب پوسیده ی بی خاصیت بگذارید.
این یعنی: مراقب باشید, کفر و شرک ضربه را به ساحت دین نمی زند , بلکه کسی جامعه ی دینی را از محتوا تهی می کند و ارزش های دینی را از بین می برد که تا منتها علیه دین نفوذ کرده باشد تا مردم گمان بد نبرند.
ما قبل از انقلاب هم مسلمان بودیم و نماز و روزه داشتیم اما آنچه که مهم بود این که تمشیّت امور ما به دست یهود بود. و بخش مهمی از اعضاء دولت ایران ترکیب یافته از بهائیت بودند.
تا اینکه یک مرد الهی پا در رکاب قیام گذاشت و لباس نو به تن دین کرد. و این وجه مشترک امام (ره) در سایه ی پیروی از صدیقه ی طاهره است.
خداوند در سایه ی دین این عزت را داده است که یک مرد الهی امروز ضمام دار کشور است. آدم های طراز اول دنیا خارج از هر پروتکول و معاهده مستقیم از فرودگاه به محضر او شرف یاب می شوند, این عزت اسلامی است. و بعد خیلی زننده است که برخی در درون کشور ما مطرح می کنند که باید در مورد شورای رهبری فکر کنیم.